یونیزاسیون چیست؟

 

 

به فرآیندی گفته می شود که در آن با استفاده از کاتالیزورهایی از جنس پلاتین(طلای سفید), pH آب تغییر کرده و به سمت محیط قلیایی یا اسیدی گرایش پیدا می کند , در این فرآیند نسبت یون هیدروکسید به هیدروژن تغییر پیدا می کند که نهایتاً آب قلیایی می شود و یا هر وقت میزان یون هیدروژن بیشتر از هیدروکسید شود آب اسیدی می شود که به این فرآیند یونیزاسیون می گویندو فقط به واسطه عملکرد پلیت هایی با جنس پلاتین و تیتانیوم امکان پذیر است به این علت که این عناصر قویترین کاتالیزورهای در دسترس بشر هستند . در فرآیند یونیزاسیون آب دو نیم واکنش در قطب های کاتد و آند به صورت زیر انجام می گیرد :

یونیزاسیون

1ـ نیم واکنش احیاء

2e + 2H2O D H2+2OH

2ـ نیم واکنش اکسایش

 2H2D O2 + 4H+ + 4e

یونهای H+ همراه با یونهای منفی که برای سلامتی مضر هستند مثل یونهای نیترات , No3CL¯و … به صورت آب اسیدی از دستگاه خارج می شوند .

H2 و O2 نیز به صورت گاز از محیط خارج می شوند، همچنین2e به عنوان عامل آنتی اکسیدانی همراه با یونهای OH به صورت آب یونیزه قلیائی توسط دستگاه در اختیار شما قرار می گیرد .

یعنی به ازاء 4 مولکول آب دو مولکول OHو دو الکترون آزاد ایجاد می شود و در واقع آب خارج شده با خاصیت اکسیژن افزایش یافته و خاصیت آنتی اکسیدانی می باشد .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

خانه تماسفروشگاه ارتباط با ما