ORP چیست؟

 

Oxidation Reduction Potential واحدی است برای نشان دادن نسبت میان یون های اکسید کنند و یون های احیا کننده در یک محلول و یا به عبارتی تعیین مقدار بهینه پتانسیل اکسیداسیون و پتانسیل احیا.

اگر این واحد منفی باشد، محلول دهنده الکترون (پتانسیل احیا کننده).

اگر این واحد مثبت باشد، محلول گیرنده الکترون میباشد (پتانسیل اکسید کننده).

این واحد را با میلی ولت نشان می دهند و معمولا برای نشان دادن درجه واکنش محلول شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد.

پژوهشهای طاقت فرسا در زمینه های پزشکی و زیست شناسی مشخص کرده اند که با افزایش حالت اسیدی در سیالات عمده بدن مانند خون، ادار و بزاق، فرآیند پیری شتاب میگیرد. این حالت اسیدی زیاد، اکسیداسیون را در بافت ها به صورت چشمگیری افزایش میدهد. ترکیب حالت اسیدی زیاد با افزایش اکسیداسیون، رشد باکتریها، ویروسها، قارچها، و سلولهای سرطانی را در بدن تشویق میکند. رشد فزاینده این عوامل بیماریزا، درهم شکستن بافتهای سالم را شتاب می بخشد. این شتاب باعث افزایش سریع پیری بیولوژیک (زیستی) بدن می شود. پیری بیولوژیک فزاینده، به بیماری و سرانجام به مرگ منجر میشود.

نصایح دکتر کیسی کارتر:

نوشیدن آب قلیایی یکی از آسانترین عاداتی است که هرکس میتواند در زندگی کسب کند، زیرا ما در هر صورت، آب می نوشیم. پژوهشهای من، مرا به این نتیجه رسانده است که آب تولید شده به وسیله “دستگاه ” به لحاظ پزشکی تایید شده است و آسیبهای ناشی از رادیکالهای آزاد را در بدن به مقدار قابل توجهی کاهش میدهد. بنابراین به کاهش پیری و بیماریها می انجامد. خواص ریزخوشه ای آن، مرطوب شدن محیط سلولی را به مقدار زیاد و به آسانی میسر میسازد.

چه چیزی عامل اسیدی شدن بدن میشود؟

چند عامل اصلی کمک کننده به عدم تعادل و ایجاد حالت اسیدی در بدن عبارتند از:

  • ·         غذاهای مولد اسید: خوردن مرتب غذاهای به شدت فرآوری شده مانند مواد قندی، آرد سفید، گوشت، الکل، نوشابه ها، و غذاهای سرخ کردنی، حالت اسیدی را در بدن افزایش میدهد.
  • ·         تنش های عصبی: تنش های موجود در زندگی روزمره، باعث ترشح زیاد و غیر عادی آدرنالین در بدن می شوند، که طبیعتا یک ترکیب اسیدی است.
  • ·         تعرض مواد شیمیایی سمی: بسیاری از فرآورده هایی که به طور معمول برای شستشوی بدن، لباسها، و محیط داخلی خانه خود به کار میگیریم، حاوی غلظت های قابل توجهی از مواد شیمیایی مسموم کننده هستند. این مواد شیمیایی یا از راه تنفس، وارد ریه ها و یا از راه پوست، جذب بدن ما میگردند.

چگونه حالت اسیدی فزاینده، بر تندرستی ما اثر میگذارد؟

در بدنی با کارکرد بهینه، ترشحات اولیه بزاق در حالت ناشتا PH بین 6/5 تا 6/75 و نخستین ادرار PH بین 6/5 تا 6/8  و خون وریدی PH بین 7/3 تا 7/35 دارد. بدن ما به طور روزمره، با سخت کوشی در تلاش است تا تعادل PH فوق الذکر را حفظ کند. بدن در صورت لزوم، موادی را از اعضا یا بافت های عضلانی و استخوانی می گیرد تا این تعادل را برقرار نگه دارد. یعنی به تدریج تندرستی عمومی ما را کاهش میدهد.

چگونه میتوان PH (افزایش حالت قلیایی) بدن را تغییر داد؟

  • ·         شیوه های کاهش تنش از قبیل ورزش کردن، آب یونیزه قلیایی، مدیتیشن، و نماز خواندن را به خدمت بگیرید.
  • ·         میوه ها و سبزیجات طبیعی را به مقدار زیاد در رژیم غذایی خود بگنجانید.
  • ·         برای تمیز کردن خود و لباس ها و خانه هایتان، روشهای تمیز کننده غیر سمی را به جای مواد شیمیایی سمی مورد استفاده قرار دهید.

اگرچه هریک از اقدامات بالا برای ایجاد تغییر مثبت در تعادل اسیدی/قلیایی بدن شما مهم هستند، اما مهمترین و نمایان ترین اقدام در جهت این تغییر مثبت، آشامیدن آب یونیزه قلیایی دارای “آنتی اکسیدان” است.

اکسیداسیون چگونه بر بدن اثر میگذارد؟

اکسیداسیون فرآیندی است که بوسیله آن بدن ما فرسایش یافته یا از لحاظ بیولوژیک دچار “پیری” میشود.

هر سلولی در بدن ما حاوی آمیزه ای از پروتئین ها، مواد معدنی و چربی هاست. هنگامی که این اجزای سازنده سلول در معرض اکسیداسیون قرار میگیرند، چربی ها فاسد، پروتئین ها متعفن و مواد معدنی دچار زنگ زدگی میشوند که همه اینها به فرسایش می انجامند. به سخن دیگر، اکسیداسیون به راستی، متلاشی کردن سیستماتیک بدن  است که منجر به چروک، پوسیدگی استخوان ها، اندام ها، و سیستم های غدد، تضعیف غشاء سلولی و از دست رفتن شادابی میشود و میتواند به بیماری و مرگ سلولها بیانجامد.

چه چیزی باعث اکسیداسیون میشود؟

علت اکسیداسیون، وجود رادیکالهای آزاد است. همه ما نمونه هایی از اکسیداسیون را در طبیعت دیده ایم که هنگامی که در معرض رادیکالهای آزاد باشند: فلزات زنگ میزنند،  گیاهان می پوسند، پروتئین هایی مانند گوشت دچار تعفن شده و روغن ها فاسد میشوند. رادیکالهای آزاد همه جا هستند. در هوایی که تنفس میکنیم، غذایی که میخوریم و آبی که مینوشیم به فراوانی وجود دارند. آنها حتی در بدن شما نیز برای دفع پسماندهای سلولی تولید میشوند.

چگونه میتوان اکسیداسیون را متوقف ساخت؟

تنها راه مبارزه با این مواد متلاشی کننده سوخت و ساز، آنتی اکسیدان ها هستند. پژوهشهای مستقل نشان داده اند که نوشیدن آب قلیایی، اکسیداسیونی را که باعث پیری بیولوژیک  میشود، به طرز چشمگیری کاهش می دهد.

این موضوع چه ارتباطی با آب دارد؟

از آنجایی که بدن ما نزدیک به 70تریلیون سلول دارد که عمدتا از آب هستند (76 تا %98)، آبی که می نوشیم همان آبی است که این سلولها از آن ساخته میشوند. شگفت آور اینست که آب، در عین حال که برای زندگی، ماده ای ضروری است، میتواند یکی از فرساینده ترین موادی باشد که وارد بدن میکنیم. به همین دلیل کیفیت آبی که مصرف میکنیم مستقیما بر تندرستی عمومی ما اثر دارد.

آب قلیایی حاوی مقادیر زیادی یون های دارای بار منفی است، که در بدن ما به صورت “آنتی اکسیدان” عمل میکنند. این یون های “آنتی اکسیدان” با معیار ORP اندازه گیری شده و بیان میشوند. هرچه مقدار ORP منفی آب بیشتر باشد، قدرت آنتی اکسیدان آن بالاتر است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

خانه تماسفروشگاه ارتباط با ما