تاثیر آب قلیایی و درمان افسردگی

 

 

تاثیر آب قلیایی در درمان افسردگی

اختلال افسردگی یکی از شایعترین تشخیص های روانپزشکی است که مشخصه آن خلق افسرده و با احساس غمگینی، اعتماد به نفس پایین و بی علاقگی به هر نوع فعالیت و لذت روزمره مشخص می شود، چیزی که از آن بعنوان «سرماخوردگی روانی» یاد می شود. اما آب قلیایی  تاثیر بسیار شگرفی دارد که ….

 

 

افسردگی مجموعه ای از حالات روحی و روانی مختلف است که از احساس خفیف ملال تا سکوت و دوری از فعالیت روزمره بروز می کند.
در یک نظرسنجی که در ایران انجام شد 34 درصد شرکت کنندگان دچار افسردگی بوده اند.

علـــل بـــــروز افسردگــــی:

1. ژنتیک
2. سرتونین و سایر نوروترانسیترها: وجود اختلال نوروترانسیتری در سطح سیناپس ها را در بیماران افسرده مشاهده کرده اند. علاوه بر سروتونین، نوراپی نفرین و دوپامین در بیماران افسرده اختلال دارند.
3. داروها: استفاده طولانی مدت از برخی داروها مانند داروهایی که جهت کنترل فشارخون استفاده می شوند، قرص های خواب یا قرص های پیشگیری از بارداری می توانند علائم افسردگی را در بعضی افراد ایجاد کنند. مصرف قرص های ضد بارداری تأثیر مستقیم در افسردگی زنان دارد.
4.  بیماری ها: ابتلا به یک بیماری مزمن مثل بیماری قلبی، سکته مغزی، دیابت، سرطان و آلزایمر یا میگرن باعث می شود که فرد در خطر بیشتری برای افسردگی قرار بگیرد. مطالعات، یک ارتباط ثابت نشده بین افسردگی و بیماری قلبی را نشان می دهند. افسردگی در بسیاری افرادی که حمله قلبی داشته اند اتفاق می افتد، افسردگی درمان نشده می تواند شما را در خطر بیشتری برای مرگ در سال های اول پس از سکته قلبی قرار دهد. ابتلا به کم کاری تیروئید حتی اگر خفیف باشد هم می تواند باعث بروز افسردگی شود.

افسردگی و بیماری قلبی

 

عـــلــــل روانــی اجتماعـــی:

1.  استرس: وقایع پراسترس زندگی، به ویژه از دست دادن یا تهدید به از دست دادن یک فرد محبوب یا شغل می تواند محرک افسردگی باشد.
2.عوامل اجتماعی: نارضایتی از جامعه و عوامل روانی مرتبط با اجتماع نیز می توانند نقش داشته باشند.
3. شخصیت: صفات شخصیتی خاصی مانند اعتماد به نفس پایین و وابستگی شدید، بدبینی، حساسیت در برابر استرس ها می تواند فرد را مستعد افسردگی نماید. شخصیتی وسواس، کمال گرا، یا شدیداً وابسته نیز احتمال ابتلا به افسردگی را افزایش می دهند.
4. شکست در زندگی: شکست در کار، ازدواج، یا روابط با دیگران می تواند باعث بروز افسردگی شود، مرگ یا فقدان یکی از عزیزان، از دست دادن یک چیز مهم (شغل، خانه، سرمایه) ، تغییر شکل یا نقل مکان به یک جای جدید، انجام برخی از اعمال جراحی مثل برداشتن سینه به علت سرطان، گذر از یک مرحله از زندگی به مرحله ای دیگر، مثلاً یائسگی یا بازنشستگی.
5.  بیماری های روانی: اضطراب، عقب افتادگی ذهنی، فراموشی، اختلال خوردن و سوء مصرف مواد.
شیوع: شیوع بیماری در زنان دو برابر مردان است. در مردان میزان ابتلا 5-12 درصد و در زنان 15-199 درصد است. سن بروز بیماری در حدود 300 سالگی است.

 

درمــــــــــــــــان افسردگی:

درمان های ضدافسردگی را می توان به دو دسته کلی دارویی و غیر دارویی تقسیم کرد. در موارد شدید استفاده از داروهای ضدافسردگی بهترین گزینه است. در موارد خفیف تری که هنوز افسردگی در حد یک اختلال ظاهر نشده است، انجام کارهایی برای کاهش فشار و استرس از جمله خرد کردن کارهای بزرگ به کارهای کوچک، حق تقدم (برای) برخی (کارها) قرار دادن و انجام دادن هر آنچه که می توانید به همان اندازه که می توانید، ورزش معتدل (ملایم) رفتن به یک سینما، شرکت کردن در یک (مراسم) مذهبی، اجتماعی یا سایر فعالیت هایی که ممکن است به شما کمک کنند، صحبت و همنشینی با دوستان و خانواده، خودداری از مصرف الکل، برخورداری از رژیم غذایی متعادل و کم چرب، مصرف 12-8 لیوان  آب یونیزه قلیایی  مثبت اندیشی، تماشای فیلم های خنده دار و شاد، رفتن به مسافرت، سهیم شدن و فعالیت هایی که می تواند مفید باشد و احساس بهتری برای شما به وجود بیاورد.

 

و امـــا تأثیـرآب قلیایی  در درمــان افــــسردگــــی:

 

افسردگی با کم آبی بدن در ارتباط است، زیرا 85 درصد بافت مغزی از آب تشکیل شده است. کم آبی بدن باعث می شود تا انرژی تولید شده در مغز کاهش پیدا کند. علاوه بر این مصرف آب آلوده نیز می تواند آسیب های جدی به همراه داشته باشد. برای مثال سرب موجود در آب می تواند به سیستم عصبی آسیب رسانده و باعث افسردگی شود.
علاوه بر این، کم آبی بدن اضطراب را افزایش می دهد، زیرا سلول های بدن به محض احساس کم آبی آن را به عنوان تهدیدی برای سلامت فرض کرده و با ارسال پیام هایی باعث بروز اضطراب در فرد می شوند. آیا می دانید که با نوشیدن آب قلیایی می توانید به راحتی کم آبی بدن را برطرف سازید .

همانطور که در بالا اشاره شد؛

یکی از دلایل افسردگی می تواند پایین بودن سطح ATP ( غذای مغز)در مغز باشد که در اثر کم آبی و دهیدراته شدن بدن می تواند تشدید یابد. آب یونیزه قلیاییبا داشتن حجم مولکولی کم ، سبک است و شما به راحتی می توانید 8 تا 12 لیوان آب قلیایی را مصرف کنید و ATP لازم را برای مغز فراهم کنید و از این طریق می توانید افسردگی خود را بدون دارو و مواد شیمیایی درمان کنید. همچنین آب قلیاییبه دلیل داشتن آنتی اکسیدان فراوان می تواند شادابی را به شما بازگرداند و نشاط را به این افراد ببخشد. همچنین pH قلیایی ،آب یونیزه قلیایی می تواند کلیه مواد زائد و سموم را از بدن دفع کند.
تجمع مواد زائد و مسموم در مغز و سایر ارگان های بدن می تواند باعث اختلال در عملکرد مغزی می شود و بروز افسردگی را به طور غیرمستقیم منجر می شود. قلیایی بودن آب باعث می شود کلیه مواد زائد سموم از بدن دفع شود یا به زبان ساده تر یک ماده ضدعفونی کننده است.
نوشیدن 8 لیوان آب یونیزه قلیایی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

خانه تماسفروشگاه ارتباط با ما